Dvojkrídlové dvere nepatria len do hotelov, reštaurácií alebo do obchodov. Hodia sa aj do úplne obyčajných domácností, a to ako do rodinných domov, tak aj do bytov v panelových domoch. Dôležité je hlavne to, aby ste ich použili na správnom mieste a taktiež to, aby ste ich dostatočne zabezpečili. Sú pekné aj praktické, no vedia uštedriť poriadny úder do nosa.
Druhy dvojkrídlových dverí
Dvojkrídlové dvere sa môžu dať zamknúť ako tie klasické. Poznáme však i také, ktoré len tak „lietajú“ hore – dole, teda takzvané lietačky. Prvý typ týchto dverí môžete použiť aj do exteriéru, teda ako dvere vchodové. Také, ktoré sa zamknúť nedajú, sú určené, logicky, len do interiéru, poprípade na balkón. V zime by vám však prekážali asi aj na tomto mieste.
Dvojkrídlové dvere môžu byť vyrobené z rovnakých materiálov, ako tie, ktoré majú len jedno krídlo. Medzi najpopulárnejšie a zároveň najlacnejšie, patrí určite drevotrieska s povrchovou fóliovou úpravou. Medzi drahšie riešenia patrí určite sklo.
Ako ich zabezpečiť
Keď hovoríme o zabezpečení dvojkrídlových dverí, tak de hlavne o to, aby niekomu nerozbili hlavu ale neurobili dieru do priľahlej steny. Tento detail sa týka hlavne druhov, ktoré sa nezatvárajú na kľučku, teda spomínaných lietačiek. Aby nelietali, ako chcú, mali by ste si k nim bezpodmienečne zabezpečiť hydraulické závesy namiesto tých klasických alebo namiesto pántov. Hydraulické závesy LMmont zabezpečia to, aby sa dvere nezabuchli, ale zatvorili pomaličky. Pr väčšine týchto mašiniek, si môžete nastaviť rôznu rýchlosť zatvárania. Pri výbere si všímajte hlavne to, akú nosnosť majú, teda ľudskou rečou, ako ťažké krídlo dverí, na nich môžete zavesiť. Tento detail, sa vám môže naozaj zdať ako detail. Verte však tomu, že po niekoľkých ranách od vašich vlastných dverí, budete utekať ako besní do obchodu, aby ste ich trošku upokojili.